Chorzowskie centrum pediatrii i onkologii im. dr. Edwarda Hankego

Pracownia PET-CT to najwyższy poziom nowoczesności, to maksimum co może dać współczesna diagnostyka. Technika badania oparta jest na medycynie nuklearnej i daje lekarzom potężne możliwości.

Dotychczas stosowane techniki diagnostyczne (tomograf komputerowy, rezonans magnetyczny, rentgen i ultrasonografia) mają charakter badań morfologicznych, tzn. pozwalają na określenie położenia zmiany patologicznej, ale tylko pośrednio wskazują na jej charakter. Technika PET-CT w ponad 95 proc. przypadków pozwala na ustalenie właściwego rozpoznania i rozpoczęcia właściwego leczenia.

Obrazowanie PET-CT można uznać za przełomowe w onkologicznej praktyce klinicznej. Panel badań w Pracowni PET-CT nie dotyczy tylko chorób onkologicznych, ma zastosowanie także dla schorzeń kardiologicznych i chorób ośrodkowego układu nerwowego u dzieci oraz dorosłych. Lista wskazań w załączeniu.

Badania wykonywane w Pracowni PET-CT znajdują się na liście procedur refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia bez obciążania placówki kierującej.

Specjalistyczna kamera PET-CT pozwala na precyzyjną trójwymiarową lokalizację zmian chorobowych w ciągu zaledwie kilkunastu minut badania.